Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Kolejna udana - siatkarska niedziela za nami! Brawo Maja!

b_150_100_16777215_00_images_2022_SPORT_KolejnaUdana_01.JPG27 lutego grupa w Kielcach odbyły się kolejny z turniejów minisiatkówki z cyklu „Świętokrzyskie Mini Volley Cup” tym razem połączony z finałem rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek. Grupę z Kluczewska reprezentowało 27 dziewczynek pod opieką trenerów – Tomasza Dębowskiego i Beaty Bąk.

Tradycyjnie nasze siatkarki dostarczyły nam wielu wrażeń. Niektórym poszło wyśmienicie, innym troszeczkę słabiej. Jak zwykle było wiele radości, pojawiły się łzy, ale ostatecznie niedzielny wyjazd trzeba podsumować bardzo pozytywnie.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły nasze młodziczki, które musiały uznać wyższość wyżej notowanych rywalek z Chobrzan i Kielc zajmując ostatecznie 4 miejsce na koniec sezonu Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek (podsumowanie całego sezonu już wkrótce na naszej stronie).

Po zmaganiach najstarszych dziewcząt do gry wkroczyły te najmłodsze, które grały w pięciu kategoriach.

W najmłodszej – „single młodsze” bezkonkurencyjna okazała się Maja Ławińska, która zdobyła I miejsce, natomiast III miejsce zajęła Nela Owsikowska. W tej kategorii rywalizowało 24 dziewczynek i chłopców!

W kategorii „single starsze” mieliśmy 3 siatkareczki, które ostatecznie zajęły następujące bardzo dobre miejsca: Liliana Owsikowska – V-VI, Aleksandra Dobrowolska – VII-VIII, Dżesika Zeler – VII-VIII. W tej kategorii zagrały 24 dziewczynki.

W kategorii „dwójki” zespół UKS LOLEK Kluczewsko (Zosia, Zuzia i Nikola) zajął ostatecznie IX miejsce, chociaż dziewczyny grały bardzo ambitnie, przegrywając niektóre mecze minimalnie. W tej kategorii zagrało 26 zespołów.

W kategorii „trójki” UKS LOLEK Kluczewsko reprezentowały tradycyjnie 2 nasze zespoły. Zdecydowanie lepiej poszło pierwszemu zespołowi (Małgosia, Martyna i Wirginia), który ostatecznie zajął miejsce IV. Dziewczyny z drugiego zespołu (Lena J. Lena Cz. M., Maja i Alicja) miały troszeczkę słabszy dzień i ostatecznie zostały sklasyfikowane na XVI miejscu. W tej kategorii wystąpiło 18 zespołów.

Powyższe kategorie rozgrywane były „systemem brazylijskim” (2 porażki eliminują z turnieju).

W kategorii „czwórki” nasza jedyna drużyna (Kinga, Amelia J. Emilia, Natalia, Amelia P., Basia) zdobyła III miejsce. Dziewczyny miały różne momenty, ale ostatecznie uplasowały się na podium. Można je lekko usprawiedliwić zmęczeniem. Wcześniej rozegrały dwa mecze w kategorii „młodziczki”. W tej kategorii wystąpiło 11 zespołów.

Przed nami w marcu kolejne zmagania. Już niebawem drugi turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski – Kinder Joy of Moving (Skarżysko Kamienna) i Świętokrzyskie Mini Volley Cup (Ostrowiec Świętokrzyski).