Dzisiaj jest: 17 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Klara, Robert, Rudolf

Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

b_150_100_16777215_00_images_galeria_SZKOLA_DOBROMIERZ_PromocjaZdrowia_20170426_082252_resized.jpgKolejny tydzień promocji zdrowia w naszej szkole dobiegł już końca. Działania podjęte w jego ramach miały na celu uświadomienie całej społeczności uczniowskiej, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, czyli odpowiednie odżywianie się, higiena osobista i aktywność fizyczna.
Przez te parę dni próbowaliśmy zaszczepić w uczniach „zdrowe” nawyki żywieniowe i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu. Zaproponowaliśmy im bieg po zdrowie, robienie kanapek z bogatych w witaminy produktów, a także kiermasz zdrowego jedzenia. Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili wśród Przedszkolaków warsztaty „Przedszkolaczek czyścioszek" – czyli zajęcia o higienie osobistej. Zajęcia te w postaci ciekawych zagadek, humorystycznych wierszyków miały za zadanie utrwalić i przypomnieć naszym najmłodszym Kolegom i Koleżankom zasady codziennej higieny. Na koniec spotkania każdy Przedszkolaczek został udekorowany naklejką:
Niech każdy nam wierzy: o higienę i zdrowie dbamy jak należy!

Wśród uczniów klas I-III Samorząd Uczniowski przeprowadził quiz „TRZY KROKI DO ZDROWIA”. Zawarte w nim pytania dotyczyły oczywiście zdrowego odżywiania i wiedzy na temat różnych produktów żywnościowych. Mistrzami klasowymi zostali:
Piotr Nowakowski - kl. I
Piotr Pomykała - kl.II
Nikodem Rak - kl.IIIa
Sylwia Staszczyk, Zuzanna Jaworska i Kamila Stanisz kl. IIIb
Ostatnią rzeczą zaproponowaną naszym uczniom w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia była taneczna przerwa. Kilka uczennic z naszej szkoły, czyli Oliwia Parzuchowska, Wiktoria Królikowska i Majka Wrzeszcz, przygotowały układy taneczne, które na jednej z przerw w rytmach znanych przebojów pokazywały wszystkim uczniom i jednocześnie zachęcały do wspólnej zabawy i ćwiczeń.
Mamy nadzieję że zaproponowane przez nas zajęcia spodobały się naszym uczniom, a nawyki zdrowego stylu życia wzięli sobie do serca i będą się nimi kierować w swoim życiu.

Opiekun SU Małgorzata Ławińska

 Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz
 Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz
 Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz
 Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz Promocja Zdrowia w ZPS Dobromierz

 

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

„Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego"

 „Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej"

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

  TUTAJ

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy