Dzisiaj jest: 2 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

„Cyfrowa szkoła”

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła"

 

Gmina Kluczewsko zawarła w dniu 10 lipca 2012r. umowę z Wojewodą Świętokrzyskim w sprawie udzielenia wsparcia finansowego środkami pochodzącymi z budżetu państwa na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych i innego sprzętu niezbędnego do realizacji programu nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej „Cyfrowa szkoła” Szkoła Podstawowa w Kluczewsku zakwalifikowała się do programu jako jedna z 16 szkół w województwie świętokrzyskim i jedyna z powiatu włoszczowskiego. Uzyskała w ten sposób możliwość unowocześnienia bazy technologicznej. Zakupiono i zainstalowano tablicę interaktywną , uruchomiono sieć WIFI na terenie całego obiektu szkoły, zakupiono 33 laptopy do wykorzystania przez uczniów na lekcjach. Dzięki pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach programu Cyfrowa Szkoła” będzie można zwiększać ilość zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Wszystkie urządzenia od razu wzbudziły zachwyt i zainteresowanie wśród uczniów, którzy rozpoczęli już zajęcia w „cyfrowej klasie”. Dzieci chętnie korzystają z nowinek technologicznych, uzupełniając swoja wiedzę. Nauczyciel ma możliwość zachęcenia uczniów do nauki, wyzwolenia w nich kreatywności i umiejętności korzystania z nowoczesnych urządzeń. Tablica interaktywna pozwala nadać lekcji bardziej atrakcyjny charakter. Umożliwia wykorzystanie wszelkich dostępnym opcji – istnieje możliwość pisania, przerabiania tekstu, odsłuchiwania nagrań, a także  interaktywnego korzystania ze stron www, czy też używania cyfrowego podręcznika. Oczywiście, nie można całkowicie odejść od czytania i pisania, niemniej jednak należy korzystać z nowych możliwości.

W  ramach Rządowego programu 402 szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają dofinansowanie o łącznej wartości niemal 44 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego. Celem programu jest sprawdzenie, jak najskuteczniej wykorzystać nowoczesne technologie w edukacji młodzieży.

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

„Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego"

 „Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej"

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

  TUTAJ

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy