Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!

b_150_100_16777215_00_images_galeria_SZKOLA_KLUCZEWSKO_FinalWojewodzki17.05.2016_DSC_0055.JPGOgromny sukces odniosły Siatkarki Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, które zwyciężyły w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych i tym samym zostały Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego Roku Szkolnego 2015/2016. Finał odbył się 17 maja w Fałkowie. Wystąpiło w nim 8 najlepszych drużyn wyłonionych ze wcześniejszych półfinałów. W wyniku losowania kluczewskie siatkarki trafiły do bardzo silnej grupy, gdzie za przeciwniczki miały: SP Nr 28 Kielce, SP Nr 2 Opatów oraz PSP Fałków. W II grupie zagrały: SP Nr 10 Ostrowiec Św., SP Nieświń, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna i SP Wzdół Rządowy. Wyniki Grupy I przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Fałków 2:0 (25:19; 25:16), Kielce Nr 28 – Opatów 2:1, Fałków – Opatów 0:2, Kielce Nr 28 – Kluczewsko 0:2 (25:27; 11:25), Kielce Nr 28 – Fałków 2:1, Kluczewsko – Opatów 2:0 (25:23; 25:13)

Dziewczęta z Kluczewska zwyciężając w swojej grupie awansowały do Wielkiego Finału Igrzysk, gdzie spotkały się z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Nieświnia. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0 (25:20, 25:11) i końcowym triumfem w Mistrzostwach. W meczu o III miejsce drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonała SP Nr 28 Kielce. Miejsce V zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 2 z Opatowa, VI – Wzdół Rządowy a VII Fałków i Skarżysko Kamienna. Decyzją organizatorów i sędziów Najlepszą Zawodniczką (MVP) całych Mistrzostw została Oliwia Kubis z SP Kluczewsko. Ponadto z Kluczewska zostały wyróżnione: Olga Tyszer, Emilia Nowakowska oraz Karolina Jamróz. Reprezentacja Dziewcząt z Kluczewska będzie reprezentować Województwo Świętokrzyskie w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbędą się w Głuchołazach (woj. Opolskie) w dniach 26 – 29 maja 2016r
Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego jest największym sukcesem w historii Szkoły z Kluczewska. Przypomnijmy, że kluczewskie siatkarki jesienią zdobyły Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pokonując w meczu finałowym SP Nr 10 Ostrowiec Św. natomiast w roku ubiegłym w Mistrzostwach Województwa uplasowały się na III miejscu.
Warto nadmienić, że dwie siatkarki z naszej drużyny - Oliwia Kubis i Martyna Dudek w ubiegłym tygodniu uczestniczyły, w konsultacjach Kadry Województwa Świętokrzyskiego Młodziczek, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.
SP Kluczewsko w Mistrzostwach reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska, Karolina Jamróz, Karolina Jambor, Angelika Borkowska, Kinga Walasek, Wioleta Kuliś, Iga Bańcer. Opiekunem drużyny jest p. Tomasz Dębowski.

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!  Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!  Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!  Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!
 Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!  Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski !!!