Dzisiaj jest: 24 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

ALPS „Murawy Dobromierskie’2022” - Zmiana Lidera!

b_150_100_16777215_00_images_2022_SPORT_ZmianaLid_00.jpgW dniu wczorajszym w sali gimnastycznej Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu odbyły się rozgrywki piątej kolejki w ramach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej „Murawy Dobromierskie’2022”. Tym razem spotkały się drużyny z Radoszyc Bugaja i gospodarzy.

Dwa pierwsze meczy były bardzo zacięte, stojące na wysokim siatkarskim poziomie. Długie wymiany piłek oraz ogromne zaangażowanie po stronie obu rywali. To sprawiło ogromną przyjemność oglądania zawodników oraz wyciągania wniosków. Niestety w trzecim meczu drużynie z Dobromierza po bardzo dobrym początku i prowadzenia do końcowej fazy seta zabrakło konsekwencji i skuteczności. Drugi set przyniósł masę błędów i niewłaściwych zagrań. Poszukiwania zmian na ławce rezerwowych także nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i gospodarze przegrali 25:15. Trzeci set zaczął się od prowadzenia i wydawało się, że jest pod kontrolą, jednak nierówna gra i błędy znów sprawiły, że to właśnie gospodarze wygrali seta i w konsekwencji cały mecz.

Ogólnie gospodarze nadal próbują stworzyć kolektyw, ale bez większego zaangażowania i współpracy, nie da się wyeliminować takiej ilości błędów. Mimo to wierzymy, że w następnych meczach udowodnimy, że aby wygrać trzeba serce rzucić za przeszkodę!

Kolejka Nr 5:

Radoszyce – OSTR Bugaj  1:2 (20:25, 21:25, 25:15)

OSTR Bugaj – Góry Mokre  2:1 (25:20, 25:21, 23:25)

Radoszyce – LUKS „Start” Dobromierz 3:0 (21:25, 15:25, 23:25)

Aktualna Tabela:

1. OSTR Bugaj                               6          14        14:4                 428:364
  2. ŻELZANY VOLLEY Opoczno         4          11        11:1                 303:238
  3. Radoszyce                                 4          10        10:2                 293:232
  4. Góry Mokre                               6          10        10:8                 417:373
  5. VOLLYEY PROPS Łęczno             4          2          2:10                 250:303
  6. LUKS „START” Dobromierz          4          1          1:10                 240:298
  7. LO Przedbórz                            4          0          0:12                 196:302

Poza sportowymi wydarzeniami na szczególną uwagę zasługuje podjęcie przez wszystkie drużyny, biorące udział w tegorocznej edycji rozgrywek, akcji pomocy Uchodźcom z Ukrainy. Przed meczami drużyny z Radoszyc, Gór Mokrych i Dobromierza przekazały najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i chemiczne, które dotrą do potrzebujących. W przyszłym tygodniu kolejne datki zadeklarowały drużyny z Bugaja, Przedborza, Opoczna i Łęczna. Serce się raduje widząc, jak młode pokolenie angażuje się w życie społeczne, a czynem pokazuje postawę godną naśladowanie. Często słyszę pytanie co zrobić, żeby być dziś patriotą? Nie muszę odpowiadać bo to właśnie Wasz patriotyzm i obywatelska, za którą ogromnie dziękuję.