Dzisiaj jest: 2 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Halszka, Helena, Radosław

MORSOMANIACY

b_150_100_16777215_00_images_2022_Stowarzyszenia_Morsomaniacy_1Art_01.JPGb_150_100_16777215_00_images_2022_Stowarzyszenia_Morsomaniacy_mors.jpgMorsomaniacy to stowarzyszenie ludzi pozytywnie zakręconych, które powstało dzięki inicjatywie fajnych, wesołych i żądnych zdrowia oraz innowacji ludzi. Pierwsze kroki w morsowaniu stawiały dwie osoby. Potem powoli dołączali do nich następni ciekawscy. Pozytywna energia udzielała się każdej nowej osobie.

 

Morsowanie to zdrowie: daje energię, adrenalinę, poprawia odporność, kondycję skóry i daje moc. Znikają choroby, a ludzie są uśmiechnięci i chcą więcej.

Myśl o tym, aby się połączyć i wspólnie działać, propagować innowacje, zdrowy styl życia, spowodowały, iż powstało nasze stowarzyszenie. Zawiązało się ono formalnie 29 października 2021 roku. W międzyczasie nasza morsowa grupa rosła. W ubiegłym roku było 8 członków, a obecnie jest nas 15 osób. Myślimy, że na tej cyfrze się nie skończy. Zachęcamy i zarażamy naszymi pasjami innych, którzy chętnie obserwują nasze działania.

Spotkania morsomaniaków są w każdą niedzielę o godzinie 12. Coraz częściej udaje nam się także zorganizować spotkanie na tygodniu, by móc się spotkać, porozmawiać, omówić plany działań , a przede wszystkim „wskoczyć” do wody. Każdy dzień morsowania jest inny, warunki atmosferyczne też, ale my się nie boimy i mierzymy ze swoimi słabościami, podnosimy poprzeczkę sobie i może przy okazji innym…..

Do tej pory uczciliśmy już kilka okazji, np. Dzień Niepodległości, gdzie podczas morsowania oddalimy cześć fladze Polski. Kolejnym fajnym doświadczeniem i włączeniem się do akcji „Mikołajek”  było morsowanie w czapeczkach mikołajkowych zakończone słodkim poczęstunkiem i prezentami. Nasze działania są całoroczne, wspieramy „Bieg Tropem Wilczym” różne biegi okolicznościowe, także z okazji Święta Niepodległości. Ponadto wspólnie świętujemy urodziny, imieniny- zawsze w wodzie- aby się lepiej poznać, integrować i mile spędzać czas, bo o to tutaj też chodzi – nie być samemu ze swoim szczęściem, ale dzielić się nim z innymi.

Uczestniczymy także w różnych spotkaniach intrygujących nas z innymi stowarzyszeniami z gminy, powiatu, województwa. Jest to wspaniała okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i samodoskonalenia poprzez podpatrywanie innych w ich działaniach. Chcemy się rozwijać i iść do przodu, aby być nie tylko dla siebie, ale też i innych.

Dzięki wsparciu  Koła Łowieckiego, którzy umożliwili nam korzystanie z obiektu wodnego będącego na terenie gminy Kluczewsko, możemy realizować swoje pasje i korzystać z ich akwenu wodnego.

Nasi członkowie pochodzą z gmin Kluczewsko i Krasocin. Jesteśmy wdzięczni Wójtowi gminy Krasocin – Ireneuszowi Gliścińskiemu oraz Wójtowi gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce, którzy wspierają nas w naszych działaniach. Cieszy nas, iż władze samorządowe nie zamykają przed nami swoich drzwi. Możemy na nich liczyć.

Nasze stowarzyszenie także jest otwarte na innych.  Zapraszamy do przyłączenia się  do nas i zmierzenia ze swoimi słabościami, zaspokojenia ciekawości. Na pewno nie będziecie żałować, a pukanie się w głowę na widok ludzi wchodzących do wody pryśnie jak bańka mydlana.

Wioleta Wrzeszcz

Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy
Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy
Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy Morsomaniacy

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

„Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego"

 „Znak Projektu Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego i Unii Europejskiej"

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

  TUTAJ

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy